top of page

Wakacje bez kompleksów czyli trochę o bąbelkowym zabiegu


Od zawsze szukamy sposobów na usunięcie oraz redukcję swoich defektów, sposobów aby czuć się i wyglądać lepiej. Dzisiaj pokrótce opiszemy Wam jeden zabieg, który jest wspaniałym "panaceum" na wiele naszych estetycznych bolączek... mowa o bąbelkowym zabiegu czyli niczym innym jak karboksyterapii, ale właściwie...

CO TO JEST? Jest to zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością, ze względu na swoją wszechstronność oraz efektywność. Karboksyterapia polega na podskórnym lub śródskórnym podaniu dwutlenku węgla za pomocą ultracienkich igieł. Podanie kontrolowanych dawek CO2 wywołuje szereg pozytywnych reakcji min. silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, powstanie nowych kapilar, zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanemu zabiegowi. Walory odmładzające karboksyterapii wynikają z reakcji zapalnej skóry, która jest czynnikiem stymulującym do produkcji kolagenu, dzięki czemu kilka miesięcy po zabiegu możemy cieszyć się sprężystą i elastyczną skórą. Przy modelowaniu sylwetki i redukcji cellulitu bardzo istotny jest fakt, że komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Podczas zabiegu dochodzi do polepszenia ukrwienia oraz wzmożonego drenażu limfatycznego, dzięki temu dochodzi do zmniejszenia komórek tłuszczowych oraz zminimalizowania efektu "pomarańczowej skórki".

Ciekawostką jest również fakt, że u osób po 30 roku życia spada poziom tlenu w tkankach o 25%, a u osób po 40 spada aż o połowę. Jeszcze drastyczniejszy spadek tlenu występuje u osób mało aktywnych fizycznie oraz często odchudzających się. Poprzez niedotlenienie tkanek nasilają się procesy starzenia komórek. Infuzja CO2 częściowo odwraca ten proces.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Często przed zabiegiem karboksyterapii pada pytanie: czy to boli? Jest to całkowicie naturalne, ponieważ większość z nas odczuwa mniejszy lub większy strach przed igłami. Tak jak zostało to wspomniane wcześniej-igły używane do wprowadzania CO2 są bardzo cienkie, a pewien dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest związany z wprowadzeniem gazu oraz rozpieraniem tkanek. Po upłynięciu kilku minut dyskomfort ten jednak ustępuje. Obszar poddany zabiegowi może być delikatnie zaczerwieniony oraz obrzęknięty, natomiast również te objawy mijają bardzo szybko.

DWUTLENEK WĘGLA JAKO WSZECHSTRONNE PANACEUM

Już wiecie, że karboksyterapię wykonuję się w celu odmłodzenia skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, natomiast to jeszcze nie koniec... Jeżeli borykacie z cieniami lub "workami" pod oczami mezoterapia dwutlenkiem węgla z pewnością przyjdzie tutaj z pomocą. Masz problem z rozstępami, bliznami lub nadmiernym wypadaniem włosów i ciągle szukasz rozwiązania swoich problemów? Jeżeli TAK to pomyśl o karboksyterapii. Oczywiście do uzyskania optymalnych efektów polecamy serię zabiegów. Przy zabiegach odmładzających ok 5 przy zabiegach wyszczuplających minimum 9. Każdy kolejny zabieg potęguję działanie następnego, a więc wykonanie pojedynczego zabiegu nie ma większego sensu.

Obecny post
Ostatni post
bottom of page