top of page

Poznaj sposoby na długie rzęsy


Od zawsze płeć piękna szuka sposobów na piękne i długie rzęsy. Na przykład w czasach PRL-u totalnym hitem był tusz do rzęs w kamieniu czyli tzw. mascara plujka (pochodzenia nazwy chyba nie trzeba wyjaśniać). Całe szczęście czasy plujki bezpowrotnie minęły, a obecnie na rynku kosmetycznym mamy mnóstwo produktów oraz zabiegów, które zagwarantują nam spektakularne spojrzenie. Dzisiaj omówimy kilka z nich.

PRZEDŁUŻANIE I ZAGĘSZCZANIE RZĘS

Czyli opcja dla wygodnych, dla Pań które nawet po przebudzeniu pragną wyglądać dobrze. Zapewne każda z Was słyszała o zabiegu przedłużania rzęs metodą 1 do 1, który polega na przyklejeniu do każdej naturalnej rzęsy jednej sztucznej. Obecnie w gabinetach kosmetycznych dużą popularnością cieszą się metody objętościowe, w których doklejamy specjalne skonstruowane wachlarzyki składające się z 2 do nawet 8 rzęs. Rzęsy stosowane w metodach objętościowych są bardzo cienkie i elastyczne, a efekt zagęszczenia jaki możemy uzyskać jest nawet 8-krotnie gęstszy niż przy metodzie 1 do 1. Rezultaty mogą być bardzo spektakularne, ale również bardzo naturalne, a więc i zwolennicy naturalnego looku jak zarówno małej ekstrawagancji z pewnością dostaną to czego oczekują.

Dobra stylistka powinna dobrać odpowiednią długość oraz grubość sztucznych rzęs, które nadmiernie nie obciążą naturalnych. Dzięki dobrej stylistce uzyskamy piękne spojrzenie i unikniemy efektu przerysowania. Zabieg z pewnością doda nam uroku, a więc sprawdzi się idealnie przed wielkimi wyjściami i okolicznościami jak również w okresie wakacyjnym.

ODŻYWKI DO RZĘS

Jeżeli nie bierzesz pod uwagę zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs, a marzysz o uwodzicielskim spojrzeniu bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dobrej jakości odżywkę. Należy również pamiętać, że przy wszelkich kuracjach regenerujących trzeba postawić na systematyczność oraz cierpliwość, ponieważ na końcowe efekty trzeba czekać nawet do 3 miesięcy. Dobry preparat wzmocni rzęsy od nasady, dzięki czemu staną się długie, mocne i gęste. Rzęsy będą również zdecydowanie rzadziej wypadały. Po takiej kuracji wystarczy wybrać odpowiedni tusz i cieszyć się spojrzeniem gwiazdy filmowej :)

Obecny post
Ostatni post
bottom of page