top of page

Jak zregenerować paznokcie?


Modny kolor na paznokciach to kwestia, która nurtuje wiele kobiet, bo przecież dłonie to nasza wizytówka i starannie wykonany manicure to po prostu kwestia o którą trzeba zadbać. Jednak prócz pięknej stylizacji również istotną sprawą są zabiegi regeneracyjne, dzięki którym nasza płytka paznokciowa będzie piękna i zdrowa, a wykonana stylizacja trwalsza. Kruchość, rozdwajanie się paznokci, paznokcie cienkie i słabe jak papier to z pewnością problemy, które nieraz dotknęły większość z nas. I co wtedy zazwyczaj robimy? Oczywiście sięgamy po odżywkę do paznokci. Jednak mało kto z nas wie, że i przy jej wyborze należy mieć się na baczności. Słyszeliście o szkodliwym formaldehydzie? Jeżeli nie to zapraszamy do lektury.

DOKONAJ ROZSĄDNEGO WYBORU

Formaldehyd nazywany inaczej aldehydem mrówkowym lub metanalem stosowany w odżywkach jako substancja konserwująca oraz ta, która przyczynia się do utwardzenia płytki paznokciowej. Brzmi świetnie! Jednak związek ten ma również drugie, znacznie ciemniejsze oblicze. Przypisuje się mu działanie alergizujące oraz rakotwórcze, więc to chyba na tyle poważne zarzuty, aby tej substancji unikać, prawda? Jednak niestety na tym nie zamknęłyśmy CZARNEJ LISTY metanalu, który często również wywołuje poważne choroby min. ONYCHOLIZĘ czyli nic innego jak oddzielenie się płytki paznokcia od łożyska, wówczas paznokieć wygląda jakby był "podpowietrzony".

Ciekawostką jest również fakt, że wszelkie kosmetyki wyprodukowane na terenie USA formaldehydu nie zawierają, ponieważ tam ten związek jest po prostu zakazany. Warto żebyście o tym wiedzieli i przed kolejnym zakupem sami dokonali odpowiedniego wyboru.

A WIĘC CO ROBIĆ?

Dla paznokci osłabionych stylizacjami akrylowymi oraz żelowymi idealnie nadadzą się odżywki z proteinami pszenicy. Witamina C, E oraz morskie minerały dla paznokci twardych, ale mało sprężystych, które szybko łamią się podczas codziennych czynności. Bardzo dobrym pomysłem jest również pielęgnacja skórek specjalnymi oliwkami do paznokci, co korzystnie wpływa nie tylko na ich wygląd, ale również wykazuje działanie zmacniające na samą płytkę

paznokciową.

W salonie kosmetycznym można również skorzystać ze specjalnego zabiegu naprawczego opartego min. na oleju jojoba, avocado oraz specjalnych monomerach, które pomagają w "leczeniu" bruzd, pęknięć oraz rozdwajających się paznokci. Zabiegi tego typu można również wykonać przed pomalowaniem lakierem lub stylizacją hybrydową w celu ochronnym płytki paznokciowej.

BIBLIOGRAFIA

1. Notatki własne

2.http://kosmetologia.com.pl/biznes-i-prawo/30-informacje/uroda-i-nauka/3420-mroczna-strona-formaldehydu-w-preparatach-do-paznokci.html

3. LNE 5/2015 WRZESIEŃ/PAŻDZIERNIK, autor:Monika Król, str. 165

Comments


Obecny post
Ostatni post
bottom of page