top of page

Kosmetyka anti-aging


Czas szybko biegnie, lata nieubłaganie mijają, a skóra jest najlepszym odzwierciedleniem naszej metryki, naszego zdrowia oraz samopoczucia. Jak najdłużej zachować jej świeży i młody wygląd? Odpowiedź jest jasna i klarowna: poprzez odpowiednią pielęgnację. Oczywiście zawsze i wszędzie należy pamiętać o podstawach czyli codziennym demakijażu, oczyszczaniu oraz o filtrach przeciwsłonecznych, ponieważ bez tych 3 kroków nigdy nie osiągniemy satysfakcjonujących efektów. Te 3 kroki to absolutne minimum , które powinny stać się Waszym „chlebem powszednim”. Dopiero po przyswojeniu podstaw można udać się dalej i zabawić się w...

Poszukiwanie eliksiru młodości

Suszony ogon jaszczurki, oko żaby i trzy krople jadu węża... żeby tego było mało wszystkie te składniki muszą być gotowane w kotle na średnim ogniu przez postać z garbatym nosem oraz duuuużym, czarnym kapeluszem. Tak właśnie wyglądają średniowieczne eliksiry młodości. Musimy jednak pamiętać o tym, że eliksiry młodości to nie legendy czy mity opowiadane przez kolejnych gawędziarzy czy bajarzy. Eliksiry młodości naprawdę istnieją i jesteśmy pewne, że nieraz mieliście z nimi do czynienia. Dzisiaj będzie mowa o jednym z nich czyli o niczym innym jak o witaminie A.

Ogromne możliwości

Szerokie spektrum działania witaminy A zdumiewa. Mówi się o niej w kontekście terapii przeciwtrądzikowej, łuszczycy, trądziku różowatego czy właśnie w kontekście terapii anti-aging, ale to nie wszystko... odpowiedni poziom witaminy A to mocne włosy i paznokcie, zdrowe kości oraz układ odpornościowy pracujący na najwyższych obrotach.

Z kolei witamina A wykorzystywana w kosmetykach to idealne rozwiązanie dla skór dojrzałych. Świetnie sobie radzi z leczeniem fotouszkodzeń-redukcją hiperpigmentacji (czyt. przebarwień posłonecznych), a to właśnie nie zmarszczki tylko owe przebarwienia najbardziej dodają nam lat! Wiedzieliście o tym?

Odpowiednia kuracja na bazie witaminy A pięknie wyrówna koloryt skóry, dzięki czemu cera odzyska swój promienny blask.

Jednak skóra dojrzała to nie tylko problem z przebarwieniami, ale nierzadko także z suchością oraz elastycznością skóry. W tym przypadku po raz kolejny związki z grupy retinoidów okażą się niezastąpioną bronią. Poprzez regulację procesów złuszczania ograniczają przeznaskórkową utratę wody. Witamina A przyczynia się także do zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny czyli białek odpowiadających za jędrność oraz elastyczność naszej skóry.

A więc jak sami widzicie ten cudowny specyfik nie bez powodu zyskał miano „eliksiru młodości”.

Obecny post
Ostatni post
bottom of page