top of page

Jak pozbyć się pomarańczowej skórki?


"Chcę oglądać twoje nogi (nogi, nogi, nogi) Chcę byś założyła mini (mini, mini, mini)... Nawiązując do piosenki czarno-czarnych i do tytułowej miniówki Drogie Panie czy macie tak czasem, że pokazując nogi myślicie "Ten cholerny cellulit!"? Lub posuńmy się jeszcze dalej czy wychodząc w bikini myślicie "tu za dużo, tu też za dużo, a tam za mało"? Jeżeli nie chcecie pogodzić się ze swoim losem i macie siłę oraz odpowiednią motywację do walki z WROGIEM to jesteście na początku właściwej drogi. Pamiętajcie bowiem, że "Wiara, siła i męstwo* TO NASZE ZWYCIĘSTWO" :) Oczywiście na polu każdej bitwy trzeba dysponować odpowiednią bronią, ponieważ bez niej z pewnością nie będziemy pławić się w gloriach chwały. Nie wiecie jaki kaliber oraz model wybrać? Podpowiemy Wam...

Odpowiedni program antycellulitowy

Rok temu pisałyśmy, że to głównie my biedne kobiety jesteśmy zaprogramowane, aby mieć cellulit. Winą możemy obarczyć nasze hormony żeńskie-estrogeny. Dodajmy do tego niezdrowy styl życia oraz stres, a efekt pomarańczowej skórki mamy gwarantowany! Dzisiaj szczegółowo opiszemy całą procedurę zabiegową, którą wykorzystujemy w ramach programu "Walczymy z pomarańczową skórką". Możecie z niej skorzystać w naszym gabinecie lub na jej podstawie stworzyć własną i rozpocząć walkę w domu:

Krok 1. Peeling ciała Pierwszy etap można podsumować następująco:

Peeling ciała=usunięcia zrogowaciałego naskórka=lepsza wchłanialność składników aktywnych.

Nasza rada: Peelingi w zaciszu własnego domu wykonuj przynajmniej raz w tygodniu. Do walki z cellulitem idealnie sprawdzą się peelingi na bazie kawy.

Krok 2. Maski do ciała

W pielęgnacji gabinetowej na miejsca problematyczne polecamy specjalne bawełniane bandaże nasączone mocno skoncentrowanymi składnikami aktywnymi, które likwidują zastoje wodne oraz przyczyniają się do redukcji cellulitu tłuszczowego oraz wodnego.

Nasza rada:

W domu także z powodzeniem możesz wykonywać maski antycellulitowe. Do tego potrzebna Ci będzie znajomość procedury zwanej body wrapping. Pierwszym krokiem przy body wrappingu jest aplikacja maski na miejsca problematyczne (najczęściej to: brzuch, uda, pośladki). Jaka maska idealnie nada się do walki z pomarańczową skórką? Poszukuj produktów z kofeiną, escyną, guaraną, morszczynem, cynamonem oraz solą z morza martwego, ponieważ teskładniki do prawdziwi pogromcy cellulitu. Gdy już Twoje całe ciało lub poszczególne jego partie są posmarowane preparatem owiń je spożywczą, przezroczystą folią spożywczą, a następnie na pół godziny udaj się pod kocyk. Następnie zmyj maskę pod prysznicem.

Krok 3. Masaże W kuracji gabinetowej polecamy masaż próżniowy, który jest doskonałym panaceum na problem pomarańczowej skórki. Efekty widać gołym okiem już po pierwszych zabiegach. Masaż ten doskonale poprawia krążenie i cyrkulację limfy, a jak powszechnie wiadomo to właśnie upośledzony system krążenia jest jednym z wielu winowajców powstawania cellulitu!

Nasza rada:

Na własna rękę również możesz wykonywać masaże. Do tego celu możesz użyć specjalne rollery modelujące z wypustkami

Krok 4. Holistyczne podejście Jeżeli chcecie cieszyć się z długotrwałych efektów zabiegu warto podejść do sprawy holistycznie. Korzystając z naszego programu „walczymy z pomarańczową skórką” odwiedzicie również poradnię dietetyczną, gdzie zostanie wykonany dokładny pomiar Waszej wagi oraz analiza składu masy ciała – mówi kosmetolog Katarzyna Cholewa. Możecie również uzyskać wiele wskazówek odnośnie odpowiednio zbilansowanej diety, a wszystko po to aby zredukować problem cellulitu czy nadmiernych kilogramów do minimum – dodaje kosmetolożka Iza.

Nasza rada: zdrowe nawyki żywieniowe zacznij wprowadzać natychmiast. Aby zredukować cellulit ważne jest aby ograniczyc spożywanie fast-foodów, słodyczy, produktów z dużą zawartością soli. Natimiast jedz dużo warzyw, owoców, nasion, orzechów oraz ryb.

A więc nie zwlekajcie TYLKO działajcie, bo lato już za pasem!

*W tym kontekście męstwo to wytrwałość i stałość w dążeniu do celu

Obecny post
Ostatni post
bottom of page