top of page

"PRZYJACIÓŁ TRZYMAJ BLISKO, WROGÓW JESZCZE BLIŻEJ"

Znienawidzony przez większość kobiet, spędza sen z powiek oraz skutecznie rujnuje plany zakupu skąpego bikini, a wyjścia na plażę zamienia w koszmar... mowa tutaj o wrogu nr 1 tzw. skórce pomarańczowej czyli cellulicie. Zgodnie z maksymą Ojca Chrzestnego "przyjaciół trzymaj blisko,wrogów jeszcze bliżej" poznaj swojego "nieprzyjaciela", dowiedz się dlaczego powstaje i jak z nim skutecznie walczyć.

Ach, te estrogeny! Zastanawiałyście sie dlaczego cellulit to zmora głównie kobiet? Głównymi winowajcami są tutaj hormony żeńskie estrogeny, które: -wzmagają produkcję oraz magazynowanie tłuszczu, -przyczyniają się do poszerzenia naczyń krwionośnych oraz powstawania obrzęków. Ucisk wywierany na naczynia krwionośne i limfatyczne upośledza mikrokrążenie przez co toksyny pozostają w tkankach czego efektem jest nierówna powierzchnia skóry. Jednak estrogeny to tylko jeden z wielu czynników , który sprzyja rozwojowi cellulitu. Co jeszcze może przyczynić się do powstania skórki pomarańczowej? Stres, dieta bogata w tluszcze oraz węglowodany, brak ruchu oraz zbyt obcisła odzież to kolejni dobrzy kompani cellulitu. Jak się go pozbyć? Trzeba zdać sobie sprawę, że walka z cellulitem to walka na wielu płaszczyznach. Tylko odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz zabiegi kosmetyczne połączone z codzienną pielęgnacją domową pozwolą uzyskać satysfakcjonujący efekt. Dlatego w naszym gabinecie pakiety antycellulitowe połączone są z konsultacją dietetyczną, która pozwoli wyeliminować niezdrowe nawyki żywieniowe. Podczas konsultacji z naszą dietetyczką Panią Iloną Jadwińską odbywa się także dokładny pomiar masy ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Dzieki tej metodzie możemy dokładnie określić ilość tkanki tłuszczowej, mięśni i wody w naszym organizmie. Z zabiegów kosmetycznych na skórkę pomarańczową polecamy min. masaż bańką chińską, zabiegi z guaraną oraz zabiegi wykorzystujące technologię min. fale radiowe czy ultradźwięki. Zabiegi te poprawiają krążenie ułatwiając w ten sposób eliminację toksyn z organizmu. Zwìększa się także jędrność i elastyczność skóry.

JAK PIELĘNOWAĆ SKÓRĘ W DOMU? Do pielęgnacji domowej szukamy produktów z zawartością: -składników uszczelniających naczynia krwionośne oraz poprawiających przepływ krwi i chłonki min. arnika, miłorząb, kasztanowiec. -składników nasilających lipolizę czyli rozkład tłuszczu min. kofeina. -składników nawilżających oraz pojędrniających skórę.

Pamiętajcie, aby wygrać bitwę z cellulitem ważna jest także systematyczność. Dlatego trzymamy kciuki za Waszą wytrwałość! P.S. Zapoznaj się z naszymi pakietami natycellulitowymi

Obecny post
Ostatni post
bottom of page