top of page

JAK ZADBAĆ O SKÓRĘ LATEM?

Lato to idealny czas na wizytę w salonie kosmetycznym. Istnieje mnóstwo zabiegów, które można wykonać w tym okresie (o tym w dalszej części). Jednak zacznijmy od zabiegów, których należy bezwzględnie unikać w tym sezonie.

Czarna lista czyli jakich zabiegów unikamy latem. Niestety jeszcze dzisiaj znajdą się gabinety, które nie stusują sezonowości niektórych usług mając na uwadze jedynie czynnik finansowy, a niekoniecznie dobro klienta. Na letniej czarnej liście znajdują się min. zabiegi złuszczające min. mikrodermabrazja czy zabiegi z użyciem kwasów (za wyjątkiem kwasu migdałowego) oraz zabiegi laserowe. Wykonując te zabiegi istnieje ryzyko pojawienia się przebarwień oraz poparzeń skóry. Nawet wysoka ochrona przeciwsłoneczna nie daje nam stuprocentowego zabezpieczenia, szczególnie biorąc pod uwagę, że często wszelkiego rodzaje blokery stosujemy jedynie rano co z pewnością nie jest wystarczające.

Idealny czas na nawilżanie Bardzo popularnym zabiegiem w tym okresie jest oczywiście pedicure. Coraz częściej zakładamy klapki, dlatego zadbane stopy to podstawa. Prócz tego dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi nawilżające twarzy. W naszym gabinecie polecamy min. infuzję tlenową czyli pielęgnację opartą na kwasie hialuronowym, który jest wtłaczany do głębokich warstw skóry za pomocą hiperbarycznego tlenu. Zabieg ten nie tylko doskonale poprawia nawilżenie skóry, ale także dotlenia skórę. W tym okresie sprawdzają się także zabiegi algowe oraz zabiegi na bazie kawioru oraz kolagenu morskiego, które dodatkowo uzupełnione są o aspekt relaksacyjny ponieważ w ich trakcie wykonywany jest masaż twarzy, szyi i dekoltu.

Idealny czas na walkę z wrogiem Gdy słońce w pełni warto także pomyśleć o zabiegach na ciało. Na walkę z wrogiem nr 1 większości kobiet czyli cellulitem polecamy: masaż bańką chińską, zabieg na bazie arbuza oraz zawartością kompleksu CELLULIT CONTRA+. Aby wzmocnić efekt warto uzupełnić zabiegi o technologię. I tu z pomocą przychodzą nam min. ultradźwięki oraz fale radiowe. Jeżeli nie borykacie się z problemem cellulitu to idealnym rozwiązaniem dla Waszego ciała z pewnością okaże się zabieg LEMON TREE. Orzeźwiająca moc cytrusów połączona z odżywczymi właściwościami masła shea to perfekcyjny duet.

P.S. Zapoznaj się z letnimi pakietami antcellulitowymi http://www.estetiqhomespa.com/#!o-nas1/cw4f

Fotolia_59887925_Subscription_Monthly_M.jpg

Obecny post
Ostatni post
bottom of page