top of page

DOBRA WIADOMOŚĆ DLA SMAKOSZY TRUSKAWEK!

Nadchodzi lato, sezon upalnych dni przed nami.. leżak, morze, plaża - czego można chcieć więcej!? Mamy tylko nadzieję, że pamiętacie o ochronie przeciwsłonecznej! I tutaj mała ciekawostka... do plażowego must have proszę dorzucić TRUSKAWKI. Po co? Otóż szereg prowadzonych badań potwierdziły ich działanie fotoprotekcyjne. Mniam... nie dość co pysznie to także praktycznie!

Co jeszcze warto wiedzieć o ochronie przeciwsłonecznej? Przede wszystkim to, że kremy z filtrami należy stosować przez cały rok, ponieważ promieniowanie słoneczne typu UVA odpowiedzialne min. za starzenie naszej skóry dociera do powierzchni ziemi przez 365 dni w roku. Warto wiedzieć, że za oknami także nie jesteśmy w pełni bezpieczni,ponieważ UVA przenika także przez szyby. Na promieniowanie typu UVB powinniśmy uważać głównie latem,to ten typ promieniowania jest promieniowaniem rumieniotwórczym. Chcesz ubrać koszulkę, aby uchronić się przed poparzeniem słonecznym? Świetny pomysł pod warunkiem, że Twój t-shirt nie będzi mokry, ponieważ UVB przenika przez wodę.

Filtry, filtry i jeszcze raz filtry Upalne dni przed nami, więc już dziś pomyśl o ochronie przeciwsłonecznej. Najlepiej przy zakupie kierować się zasadą: im jaśniejszy fototyp skóry tym wyższy filtr. Warto zwrócić uwagę, aby zakupiony preparat chronił przed całym spektrum promieniowania UV. Współczynnik SPF informuje nas o sile ochrony przed promieniowaniem UVB, natomiast współczynnik PPD lub IPD określa ochronę przed promieniowaniem UVA. Przed zakupem zobacz czy dany kosmetyk posiada oba te oznaczenia.

Pamiętaj, że używając filtrów dbasz nie tylko o swoją urodę, ale także o swoje zdrowie!

Obecny post
Ostatni post
bottom of page