top of page

MIKRODERMABRAZJA KONTRA OCZYSZCZANIE MANUALNE

Kto wygra w tej bitwie?

Walka zaplanowana na pięć rund z pewnością nie będzie łatwa. Jesteście ciekawi która metoda wygra? Zaczynamy!

Runda 1. Ból

Mikrodermabrazja jest prostym i całkowicie bezbolesnym zabiegiem, natomiast oczyszczanie manualne (z pewnością większość się z nami zgodzi) do przyjemnych nie należy.

Wyniki: 1:0 na korzyść mikrodermabrazji

Runda 2. Cena

Ceny mikrodermabrazji w większości gabinetach kosmetycznych są zdecydowanie wyższe niż ceny oczyszczania manualnego.

Wyniki: mamy remis

Runda 3. Przeciwskazania

Gruntowna analiza i diagnoza skóry odbywa się przed rozpoczęciem zabiegu. Oba zabiegi nie należy wykonywać w przypadku: ostrych stanów zapalnych skóry, trądziku różowatego, aktywnego wirusa opryszczki i innych stanów zakaźnych skóry.

Wyniki: dalej mamy remis

Runda 4. Wady

Przy zbyt częstym oczyszczaniu manualnym może dość do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a aktywność gruczołów łojowych może wzrosnąć przez co problemy skórne tylko się nasilą. Istnieje także ryzyko powstania blizn. A jak z mikrodermabrazją? W przypadku zbyt lekkiego wykonania nie przynosi pożądanego efektu, z kolei wykonana zbyt mocno może doprowadzić do powstania mocnych zaczerwienień utrzymujących się przez dłuższy czas.

W obu przypadkach na zabiegi należy udać się do wykwalifikowanej kosmetyczki czy też kosmetologa. Poddając jednak oba zabiegi subiektywnej ocenie zdecydowanie mikrodermabrazja pozostaje w korzystniejszym świetle.

Wyniki: 3:2 na korzyść mikrodermabrazji

Runda 5. Efekt końcowy

Po mikrodermabrazji może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które jednak po upływie paru godzin znika. Skóra jest idealnie wygładzona, szorstkość zlikwidowana, a zmarszczki spłycone. Po zabiegu z dumą możemy prezentować swoją piękną cerę. Natomiast jeżeli ktoś z Was przynajmniej raz był na oczyszczaniu manualnym to z pewnością zgodzicie się, że najlepiej po takim zabiegu nie pokazywać się światu. Twarz - monstrum może przerazić. Potrzeba kilku dni, aby wyglądać świetnie.

Wynik: 4:2 na korzyść mikrodermabrazji

Każda z metod ma swoich zwolenników i przeciwników. My wybraliśmy już swoją królową MIKRODERMABRAZJĘ:)

P.S. Jeżeli też jesteś zwolennikiem mikrodermabrazji, dołącz do nas i nie zapominaj o naszych promocjach!

Obecny post
Ostatni post
bottom of page