top of page

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

Wypełniacze są stosowane w celu zastąpienia utraconego kolagenu i substancji podporowych.
Obecnie na całym świecie najpowszechniej stosowane są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Kwas ten to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, głównie w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dzięki czemu jest ona sprężysta i nie marszczy się. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody.
Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co wpływa na jej stopniowe wysychanie. Tylko prawidłowo uwodniona macierz międzykomórkowa stwarza odpowiednie środowisko dla przemian metabolicznych zachodzących w komórkach skóry właściwej, między innymi w fibroblastach syntetyzujących kolagen i elastynę.

 

PRZED ZABIEGIEM


Przed zabiegiem z zastosowaniem nici hialuronowych należy stosować się do kilku zaleceń.
Na 7 dni przed zabiegiem wypełniania zmarszczek nie należy przyjmować leków hamujących zlepianie się płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym) oraz przynajmniej na 5 dni przez zabiegiem zrezygnować z zażywania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów Gingko Biloba.
W dniu zabiegu wypełniania zmarszczek nie należy narażać się na wahania termiczne otoczenia, trzeba też zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, nie zaleca się także makijażu ani innych czynności, które niosłyby ryzyko zainfekowania miejsc iniekcji (dotykania, pocierania brudnymi rękami).

 

​PO ZABIEGU


Po zabiegu wypełniania zmarszczek wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego należy unikać wahań termicznych otoczenia, a więc szczególnie przez pierwsze 48h (do 2 tygodni). Niewskazane jest również dłuższe przebywanie w temperaturze poniżej 0°C oraz opalanie się.
Bezpośrednio po zabiegu wypełniania zmarszczek należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości.
Przez przynajmniej 4 tygodnie po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak np. laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza. Czas ten może być dłuższy w przypadku technik, które rozgrzewają skórę właściwą w celu stymulacji produkcji kolagenu. Wówczas należy liczyć się z szybszą degradacją podanego preparatu.
Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu. Policzki stają się pełniejsze, owal twarzy podnosi się i ujędrnia.
Zabieg nici hialuronowych nie wymaga znieczulenia, ponieważ preparat zawiera środek znieczulający.

 

PRZECIWSKAZANIA


Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające, choroby alergiczne, problemy skórne w planowanym miejscu podania, skłonność do podrażnień i infekcji, skłonność do występowania blizn hipertroficznych, jednoczesne leczenie laserowe, jednoczesne głębokie peelingi chemiczne, jednoczesna dermabrazja, zaburzenia odporności, choroby o podłożu autoimmunologicznym, bielactwo, łuszczyca, niewyrównana cukrzyca, choroba nowotworowa, porfiria, epilepsja, ciąża, karmienie piersią, nieletność.

CENNIK

 OD 700 zł

OD 900 zł

OD 600 zł

BRUZDY NOSOWO-WARGOWE

DOLINA ŁEZ

POWIĘKSZENIE I MODELOWANIE UST

Kotwica 1
bottom of page