DLACZEGO LIGHTSHEER I DLACZEGO W NASZYM, GABINECIE
Laser diodowy LightSheer amerykańskiej firmy Lumenis jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. W marcu zeszłego roku LightSheer Diode Laser System został uznany za najlepsze urządzenie do laserowej depilacji na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco.
W naszym gabinecie konsultacje i zabiegi depilacji laserowej przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów posiadających stosowny certyfikat wydany przez firmę COHERENT POLSKA. Wysokie kwalifikacje personelu są dla naszych klientów są gwarancją satysfakcji i pełnego bezpieczeństwa.
JAK DZIAŁA LASER?
Chcemy wspomnieć o jednym ważnym aspekcie Lasera Light Sheer, który decyduje o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa zabiegu czyli o fakcie, że jego działanie nie wpływa na funkcje całego organizmu, a jest jedynie ograniczone do górnych warstw skóry. Cała zasada zabiegu oparta jest na salektywnej termolizie - światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, następnie zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost czego skutkiem jest utrata włosa i destrukcja mieszka.
ILE ZABIEGÓW TRZEBA WYKONAĆ?
Ze względu na to, że zjawisko selektywnej fototermolizy jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu( anagen) warunkuje to potrzebę wykonania serii zabiegowej (od 6 do 10 zabiegów), powtarzanych w odstępach średnio co 5-8 tygodni.
JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ DO ZABIEGU?
Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nie posmarowana. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Osoby o niskim progu bólu i znacznej wrażliwości mogą (około poł godziny wcześniej) posmarować powierzchnię depilacyjną specjalnym kremem znieczulającym EMLA (dostępny na receptę).
NA JAKĄ SKUTECZNOŚĆ MOŻNA LICZYĆ?
Po depilacji laserowej możesz liczyć na redukcję owłosienia. Włoski, które zostają są delikatne oraz jasne.
W ciągu życia nieliczne włosy mogą odrosnąć np. przez wpływ czynników hormonalnych, dlatego zaleca się robienie zabiegów powtarzających.
JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO ZABIEGU?
Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, który ustepuje po kilku godzinach.W tym czasie (2-3 dni po zabiegu)należy skórę traktować delikatnie:
- myć żelem bezmydłowym albo mleczkiem bezalkoholowym
- nie stosować dezodorantów i antyperspirantow (jeśli depilacja dotyczyła pach)
-Stosować krem Alantan Plus, Bepanthen
-preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzić po 2 tygodniach od zabiegu
-opalanie jest bezwzględnie przeciwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym czasie miejsca narażone na bezpośrednie działanie promieni UV należy zabezpieczyć kremem z wysokim filtrem.
JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?
Przeciwskazania do zabiegu:
Ciąża i karmienie piersią; Choroby nowotworowe; Leczenia hormonalne - indywidualna terapia hormonalna z wyjątkiem leków antykoncepcyjnych, leczenie niepłodności, leczenie chorób tarczycy; Terapia doustna retinoidami; Terapia miejscowa kremami z vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi; Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi; Antybiotyki stosowane w chwili obecnej; Włosy blond, siwe, rude – brak lub mała skuteczność depilacji laserowej; Przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego /dziurawiec, nagietek); Świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza (do 4 tygodni przed zabiegiem); Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie - peseta, wosk, depilator mechanicz; Skóra ze skłonnością do przebarwień; Dermatologiczne zmiany skórne: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe; Reticularis /marmurkowa skóra/; Fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry; Choroby autoimmunologiczne /RZS, toczeń rumieniowaty, sklerodermia/; Owrzodzenie żylakowe, zakrzepica; Cukrzyca; Aktywne infekcje skóry ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym; Rozrusznik serca; Leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy; Padaczka
Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją.