top of page

COSMELAN

Cosmelan/Dermamelan / depigmentacja, rozjaśnianie skóry
Jest to obecnie najskuteczniejsza na rynku kuracja depigmentująca. Preparat zawiera substancje, które rozjaśniają skórę, a efekty ich działania są widoczne bezpośrednio po zabiegu.
Cosmelan i Dermamelan są stosowane u pacjentów z malazmą. Zabieg służy także regulowaniu wydzielania łoju, zwężaniu porów, pobudza produkcję kolagenu przez skórę.
Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku i nadaje się do każdego rodzaju skóry. Zaletą preparatów jest to, że nie zawierają one substancji o działaniu keratolitycznym (nie usuwają martwych komórek naskórka)

 

PRZED ZABIEGIEM

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.


PRZEBIEG ZABIEGU
Na początku zabiegu lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maseczkę. Po nałożeniu preparatu pacjent, z maseczką, udaje się do domu i po okresie mniej więcej 3-7 godzin (czas ten ustalany jest przez lekarza i zależy od fototypu skóry), usuwa ją pod bieżącą wodą.


DZIAŁANIE NIEPORZĄDANE
W okresie dwóch pierwszych dni po zastosowaniu Cosmelanu, może wystąpić silne zaczerwienienie. Ta reakcja jest jak najbardziej naturalna. Może również wystąpić pieczenie skóry lub uczucie napięcia. Aby zmniejszyć te dolegliwości należy stosować specjalny krem.

 

PO ZABIEGU
Przez kilka miesięcy po zabiegu konieczne jest stosowanie kremu Cosmelan wg wskazówek lekarza, co stanowi drugi etap kuracji. Efekty zabiegu można zauważyć już w trakcie pierwszego tygodnia. Leczenie przebiega z różną prędkością i jest uzależnione od typu skóry.
Nie należy przerywać kuracji, ponieważ w takim przypadku przebarwienia mogą pojawić się ponownie.
Podczas terapii nie zaleca się stosowania innych środków wybielających lub złuszczających, gdyż mogą one mieć negatywny wpływ na efekty zabiegu.
W trakcje stosowania kosmetyków Cosmelan zalecane są wizyty kontrolne u lekarza.
Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

  •  ciąża,

  •  karmienie piersią,

  •  opryszczka,

  •  aktywne zmiany na skórze,

  •  alergia na substancje zawarte w preparatach,

  •  tendencja do powstawania bliznowców,

  • infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza w miejscu planowanego zabiegu.

CENNIK

 1500 zł

TWARZ

Kotwica 1
bottom of page