top of page

Walka o młodość skóry!

Większość z Was z pewnością wie, że poszukiwanie skutecznych zabiegów odmładzających może okazać się niezwykle męczącą oraz kosztowną sprawą, a więc dobrze, że tutaj jesteście i czytacie dzisiejszy wpis, ponieważ przed Wami kolejna dawka informacji z zakresu kosmetyki anti-aging czyli tematu, który jest zawsze na czasie i który zapewne interesuje niejedną kobietę, ale i także (całe szczęście) coraz więcej mężczyzn! Jakie składniki są sprzymierzeńcami w walce o młodość? Z jakich zabiegów warto skorzystać? Dzisiaj szczegółowo opiszemy jeden z nich. Nadeszła pora na świadomą kosmetykę przeciwstarzeniową! Miłej lektury :)

KROK PO KROKU..

KROK 1. Skórę do każdego zabiegu kosmetycznego należy odpowiednio przygotować, a więc rutynowo rozpoczynamy od demakijażu twarzy, szyi i dekoltu. W przypadku zabiegu Retix.C (bo o nim dzisiaj będzie mowa) kolejnym etapem jest odtłuszczenie skóry za pomocą preparatu, który zawiera niewielką ilość kwasów owocowych. I tak oto tym sposobem możemy przejść do części głównej zabiegu.

KROK 2. Na skórę twarzy, szyi i dekoltu aplikujemy serum z kwasem askorbinowym. Kwas askorbinowy czyli witamina C to jeden z najlepiej przebadanych składników kosmetycznych. Jeżeli chcecie na długo zachować swój młodzieńczy wygląd warto w kremach oraz ampułkach wypatrywać właśnie tego składnika. Witamina C wzmacnia naczynia krwionośne, zwalcza wolne rodniki, zwiększa syntezę kolagenu („białka młodości”) oraz działa rozjaśniająco.

KROK 3. Nałożenie maski retinolowej, z którą klient wraca do domu. Zmycie następuje po 6-8 godzinach. Retinol czyli witamina A to kolejna substancja o klinicznie udowodnionym działaniu odmładzającym. Działanie retinolu jest wspaniałe oraz wielokierunkowe. Odnowa komórek skóry, odbudowa włókien kolagenowych oraz elastynowych, poprawa napięcia skóry, rozjaśnienie przebarwień, ochrona przed fotouszkodzeniami. Poszukujecie eliksiru młodości? Witamina A jest jednym z nich.

NA EFEKTY TRZEBA POCZEKAĆ

Po zabiegu z retinolem należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ skóra przez parę dni może być zaczerwieniona oraz podrażniona. Możecie czuć również lekkie szczypanie, swędzenie oraz pieczenie. Kolejnym objawem, który wynika z miejscowego stosowania retinolu jest intensywne łuszczenie się skóry, dlatego najlepszym dniem do wykonania zabiegu jest środa lub czwartek – wówczas najbardziej intensywne łuszczenie się skóry przypada na weekend. Oczywiście jest to najlepsza opcja dla osób niepracujących w sobotę oraz niedzielę :)

Naciśnij na ponizsze zdjęcia i zobacz z jakim łuszczeniem się możesz zmagać po zabiegu.

Skórę po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować... filtry przeciwsłoneczne, preparaty nawilżające oraz łagodzące to absolutny obowiązek. Gdy już wszystkie objawy mniej pożądane miną, wreszcie będziecie mogli cieszyć się młodszą, piękniejszą oraz bardziej promienną skórą! Warto? Zdecydowanie tak! Przekonajcie się na własnej skórze!

Obecny post
Ostatni post
bottom of page