top of page

Stopy - dbajcie o swoje dzieło!


Co myślicie o takim zestawieniu? Sandały plus skarpetki? Prawdziwe faux pas czy hit prosto z europejskich wybiegów. Jeżeli tak jak my jesteście zwolennikami „nagich” stóp musicie pamiętać o jednym: pedicure w sezonie letnim to podstawa. Zrogowaciały naskórek, przesuszone, pękające pięty to nie tylko problemy natury estetycznej, ale również poważne defekty, które nierzadko wiążą się z bólem. Poświęćcie czas swoim stopom, a one z pewnością odwdzięczą się swoim pięknym wyglądem.

PEDICURE W SALONIE URODY

Skóra stóp jest gruba, ale ze względu na niewielką ilość gruczołów łojowych ma tendencje do przesuszania oraz pękania – mówi kosmetolog Kasia z gabinetu kosmetycznego EstetiQ. Dlaczego warto wykonać pedicure w salonie urody? Argumentów jest kilka. Pierwszy z nich to pewność, że możecie liczyć na fachową obsługę. Nierzadko podczas domowej pielęgnacji popełniamy kilka banalnych błędów, które często skutkują fatalnymi konsekwencjami. Mam tutaj min. na myśli nadmierne skracanie płytki paznokciowej lub nadawanie im owalnego kształtu przez co zwiększa się ryzyko wrastania paznokci – dodaje kosmetolog Iza.

Zdarza się także, że osoby zgłaszające się na profesjonalny pedicure borykają się z pożółkłymi paznokciami. Może to świadczyć o stanie chorobowym płytki, jednak często tą przypadłość fundujemy sobie sami poprzez używanie ciemnych lakierów bez odpowiedniej bazy podkładowej. Jeżeli więc wykonujecie pielęgnację stóp w zaciszu własnego domu nie zapominajcie o tym istotnym etapie!

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić salon urody aby wykonać zabieg pedicure? Kolejny argument jest skierowany do hedonistycznej natury człowieka: zabieg ten to czysta ponadgodzinna przyjemność dla stóp, bez ryzyka nabawienia się skrzywień własnego kręgosłupa.

WYBÓR SALONU MA ZNACZENIE

Przeszukując ofertę gabinetów kosmetycznych upewnijcie się, że dany zakład używa:

-odpowiednich środków antyseptycznych do dezynfekcji skóry,

-jednorazowych kapturków ściernych do usuwania zrogowaciałego naskórka,

-jednorazowych rękawiczek,

-sterylnych narzędzi.

Tutaj nie chodzi tylko o piękno Waszych stóp, ale także o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo.

DOMOWE SPA DLA TWOICH STÓP

Co możecie zrobić sami dla Waszych stóp? Przede wszystkim regularnie ścierać zrogowaciały naskórek. Do tego celu idealnie nadadzą się specjalne tarki na przykład z firmy Peggy Sage. Po każdorazowym użyciu należy tarkę wyczyścić za pomocą szczoteczki i mydła antybakteryjnego oraz spryskać preparatem do dezynfekcji powierzchni i dokładnie osuszyć. Pumeks ze względu na porowatą powierzchnię trudniej utrzymać w czystości, dlatego tarki są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Warto także na szafce nocnej postawić sobie krem do stóp, aby co wieczór nie zapomnieć o jego aplikacji. Jakich składników warto poszukiwać w takich preparatach? Składników, które wzmocnią naturalny płaszcz ochronny naskórka, które idealnie zmiękczą, złuszczą i nawilżą skórę. Jednym z takich składników jest na pewno mocznik. Warto także raz w tygodniu wykonać sobie peeling stóp, dzięki czemu zwiększymy penetrację składników aktywnych zawartych w kremie.

DBAJCIE O SWOJE DZIEŁO

Leonardo Da Vinci powiedział „Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki”. Chodzenie, bieganie, skakanie to wszystko jest możliwe dzięki nim. Wyobraźcie sobie tylko jak ogromne obciążenia muszą znieść nasze stopy. A więc, aby poruszanie nie było dla Was źródłem problemu zadbajcie o stópki serwując im regularną pielęgnację!

Obecny post
Ostatni post
bottom of page