top of page

Słodka depilacja


„Trudne momenty w życiu lepiej znosimy na słodko” i co do tego nie macie chyba żadnych wątpliwości? Jak się okazuje stwierdzenie to także idealnie odnosi się do niektórych zabiegów kosmetycznych, które właśnie dzięki słodkości stają się bardziej komfortowe oraz znośne. Mamy tutaj na myśli depilację pastą cukrową, dzięki której możecie uzyskać efekt gładkiej skóry bez ryzyka podrażnień. Jeżeli jeszcze z jakiś powodów nie skorzystaliście z depilacji laserowej LightSheer i stale szukacie nowych sposób, aby pozbyć się zbędnego owłosienia to pasta cukrowa idealnie się do tego nada.

Powrót do przeszłości

Nasi przodkowie poszukiwali różnych sposobów na gładką skórę, która często świadczyła o zajmowanym wysokim statusie społecznym. Skóra bez zbędnego owłosienia była synonimem piękna oraz elegancji.

Metody depilacji oraz mikstury do niej służące dzisiaj z pewnością budziły by grozę oraz obrzydzenie. Sami zobaczcie...

Żywica z dodatkiem smoły, wina, ekstraktu z bluszczu, tłuszczu osła, żółci kozy, krwi nietoperza oraz węża czy też metoda pochodząca z XVI wieku z czasów Elżbiety I – ocet, zmielone skorupki oraz kocie odchody! Całe szczęście dzisiaj mamy masę innych możliwości, które pozwalają nam doprowadzić skórę do perfekcji... przełom ten trwa niezmiennie od początku XX wieku.

Cukrowanie

Depilacja ciała za pomocą pasty cukrowej jest jedną z najstarszych metod depilacji, ale jakże efektywną! Prawdopodobnie z tej techniki korzystała sama Kleopatra! Cukrowanie ciała to swoisty ukłon w stronę natury – brak konserwantów, substancji zapachowych oraz barwników sprawia, że jest to metoda niezwykle bezpieczna dla alergików. Ale to nie jedyne atuty tej metody... Pasta cukrowa nie jest aż tak gorąca jak np. wosk, dlatego idealnie nadaje się da osób ze skórą naczyniową. Technika wyrywania włosa zgodnie z jego naturalnym wzrostem zmniejsza ryzyko zapalenia mieszka włosowego oraz wrastania włosów. Pasta cukrowa może być także stosowana w przypadku egzemy czy łuszczycy.

A więc co powiecie na odrobinę słodkości w Waszym życiu?

Obecny post
Ostatni post
bottom of page