top of page

Pora na kwasy


Rozpoczęła się wiosna, chociaż aktualnie za oknami chwilowe załamanie pogody... w końcu w marcu jak w garncu, więc nie narzekajmy :) Zapewne już za niedługo poczujemy i zaobserwujemy tą prawdziwa, piękną wiosnę na którą wszyscy czekamy... oj tak! Wiosna pora radosna! Idealny okres na topienie Marzanny, posprzątanie ogródka czy zrzucenie zbędnych kilogramów - ale to nie o tym będzie mowa. Skupimy się dzisiaj na porządkach - wiosennych porządkach z naszą skórą.

PORA NA KWASY

Dzisiejszy klient przychodząc do salonu kosmetycznego oczekuje szybkich efektów. Szybkie efekty wiążą się z większą ingerencją zabiegów i większą liczbą przeciwskazań oraz obostrzeń... min. co do pogody-słońce nie może być zbyt mocne, a mróz zbyt silny, dlatego wiosna to perfekcyjny czas, aby zaprzyjaźnić się z zabiegami na bazie kwasów. Próbowaliście już? Jeżeli nie to z pewnością najwyższy czas mieć za sobą swój pierwszy raz. Dlatego postaramy się Wam nieco przybliżyć te cuda kosmetologii...

JAKI KWAS Oczywiście ostatecznie na to pytanie odpowie Wam kosmetolog lub lekarz, który najpierw odpowiednio zdiagnozuje Waszą skórę. Stan skóry, stopień wrażliwości oraz pożądane efekty - przy doborze kwasu wszystkie te czynniki odgrywają niebagatelną rolę. Natomiast podsyłamy Wam małą ściągę, która da Wam większe obeznanie w temacie: •Retix C - peeling lekarski skierowany dla osób poszukujących intensywnej kuracji odmładzającej. Retix C to nic innego jak mieszanina retinolu (pochodna witaminy A), witaminy C oraz antyoksydantów czyli składników toczących niekończącą się batalię w walce o naszą młodość. •TCA kwas trójchlorooctowy - peeling ten jest dedykowany dla osób borykających się z trądzikiem, bliznami potrądzikowymi oraz posiadających skórę łojotokową. Kwas TCA wywołuje kontrolowane oparzenie skóry, a wszystko w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych. Mocne zaczerwienienie, łuszcząca się skóra to normalny objaw po tym kwasie, więc należy uzbroić się w cierpliwość, aby zobaczyć pierwsze efekty. •kwas ferulowy - ziarna ryżu, kukurydzy, nasiona drzew iglastych oraz kora to nie przepis na wegetariańską sałatkę, ale źródło pozyskiwania kwasu ferulowego. Ferulac to kolejny bojownik troszczący się o skórę starzejącą, który za główny cel stawia sobie jej odmłodzenie. •Mandel S - to nic innego jak połączenie kwasu migdałowego z kwasem salicylowym. Idealna mieszanka poprawiająca jędrność oraz nawilżenie skóry. •Mandel plus - połączenie kwasu migdałowego z kwasem fitowym oraz tioglikolowym to idealna mieszanka na wszelkie rodzaju hiperpigmentacje potocznie zwanymi przebarwieniami.

Powyższa ściąga oczywiście nie wyczerpuje tematu kwasów, który jest niezwykle szeroki. Musicie wiedzieć o jednym, że te niezwykłe specyfiki to wspaniałe antidotum na Wasze bolączki, a więc może warto poznać nowego "przyjaciela"?

Obecny post
Ostatni post
bottom of page