top of page

PAPIEROS..."PIĘKNOŚCI SZKODZI"

31 maja obchodzony był Światowy Dzień bez Papierosa, więc trochę jesteśmy spóźnieni z tym wpisem, ale z drugiej strony na propagowanie zdrowego stylu życia nigdy nie jest za późno. Każdy z Was pewnie wie, że palenie tytoniu zwiększa ryzyko zachorowania na raka – przecież taka informacja znajduje się na każdej paczce, ale czy wiecie jaki wpływ Wasz nałóg ma na skórę? Co zrobić, aby polepszyć kondycję cery palacza? Czyli dzisiaj wszystko o papierosach od strony kosmetologicznej. Miłej lektury :)

Jak dymek wpływa na skórę?

Duża ilość zmarszczek wokół oczu i ust, szary odcień cery - tak w kilku słowach można scharakteryzować skórę palacza. Dlaczego cera jest ziemista i wygląda często na zmęczoną? Wszystkiemu są winne substancje smoliste oraz nikotyna, które zwalniają krążenie i w konsekwencji przyczyniają się do zmniejszonego napływu tlenu oraz substancji odżywczych do tkanek skóry. Zmniejszony napływ tlenu spowodowany jest także tworzeniem się tlenku węgla, który przyczepia się do erytrocytów. Ponadto palenie tytoniu prowadzi do pogorszenia procesów regeneracyjnych skóry, a także do spowolnienia procesów gojenia się ran, a wszystko przez niszczycielską moc papierosów na witaminę C w naszym organizmie. Niestety to nie koniec pesymistycznych wieści.... substancje znajdujące się w dymie tytoniowym przyczyniają się także do degeneracji białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Skóra staje się cieńsza, sucha oraz bardziej łuszcząca niż u osób niepalących (sic! nawet o 40%).

Jakie zabiegi dla palacza?

Dla tych, którzy nie chcą rozstawać się z papierosem dołączamy garść porad kosmetycznych, które przyczynią się do poprawy kondycji skóry:

I. Poszukujcie kosmetyków, które w swoim składzie zawierają dużo antyutleniaczy min. wit. A+E czy koenzym Q10.

II. W salonie kosmetycznym polecamy:

  • mikrodermabrazję połączoną z maską algową ze spiruliną,

  • eksfoliację kwasami AHA i BHA,

  • kompleksowy zabieg na twarz i ciało na bazie czekolady,

  • infuzję tlenową DermaOXY.

Zabiegi poprawią koloryt cery, nawilżą oraz idealnie odżywią skórę, ale oczywiście wszystkich zwolenników dymku tytoniowego zachęcamy do podjęcia prób walki z nałogiem, ponieważ to dopiero wtedy Wasza skóra będzie wyglądać najlepiej. Powodzenia!

Obecny post
Ostatni post
bottom of page