top of page

MAM NOSA DO LUDZI...

Czy wiecie, że...

· nasze zainteresowanie światem zewnętrznym byłoby znikome, gdybyśmy byli pozbawieni węchu?

· gdyby nie węch stracilibyśmy apetyt na jedzenie, ale także na seks?

Powiedzenie „Mam nosa do ludzi” ma w sobie sporo prawdy, ponieważ węch nie tylko pozwala odróżnić nam smak spożywanych potraw, ale także ma duży udział w wyborze naszego partnera seksualnego. Zmysł ten ma znaczny wpływ na nasze życie, dzięki bezpośredniemu połączeniu z emocjonalnym centrum mózgu warunkuje nasze uczucia oraz skojarzenia. Dlatego dzisiaj parę słów o zapachach, które mogą okazać się wspaniałym lekarstwem na skołatane nerwy oraz inne trapiące nas bolączki.

OLEJKI ETERYCZNE W ROLI GŁÓWNEJ

Aromaterapia to nic innego jak wykorzystanie leczniczych właściwości roślinnych substancji zapachowych. Od wieków olejki eteryczne stosowane w masażach, kąpielach czy też w formie inhalacji skutecznie wpływały na nasz organizm oraz samopoczucie. Decydując się na aromaterapię należy jednak pamiętać o kilku kwestiach:

· stosowanie olejków eterycznych nie może zastąpić medycyny konwencjonalnej,

· kobiety w ciąży oraz dzieci powinny zachować szczególną ostrożność podczas stosowania olejków eterycznych, a wszelkie wątpliwości powinny być konsultowane z lekarzem,

· olejki aromatyczne stosowane na skórę ZAWSZE muszą być rozcieńczone w oleju nośnikowym,

· niektóre olejki są fototoksyczne, należy ich unikać w słoneczne dni (min. olejki cytrusowe oraz z korzenia arcydzięgla)

· olejki eteryczne mogą wywołać reakcję alergiczną, dlatego przed zastosowaniem na skórę warto przeprowadzić próbę uczuleniową,

· olejki eteryczne należy przechowywać w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej

ACH! ZNOWU TA MIGRENA

Aromaterapia stosowana z rozwagą może nam przynieść ulgę w codziennych dolegliwościach. Cierpisz na bóle głowy? Pomocny może okazać się olejek miętowy oraz geraniowy. Szukasz sposobu na poradzenie sobie ze stresem? Wybierz się na masaż aromaterapeutyczny z użyciem olejku lawendowego, pomarańczowego lub bergamotowego. Jeżeli masz problem z zasypianiem warto

przed snem dodać do kominka zapachowego kilka kropli olejku mandarynkowego. Natomiast Twoim sprzymierzeńcem do walki z cellulitem może okazać się olejek grejpfrutowy.

Na sam koniec ciekawostka:Cytrynowy olejek eteryczny, który ożywia i wzmacnia koncentracje został doceniony w japońskich biurach, gdzie zauważono, że jego rozpylenie skutkuje zmniejszeniem ilości popełnianych błędów przez pracowników obsługujących komputer aż o 54%.

P.S. Tymczasem zapraszamy Cię do naszego świata na aromaterapeutyczny masaż ciała, który z pewnością okaże się wspaniałą ucztą dla Twoich zmysłów.

Serdecznie zapraszamy

Kosmetolog, Izabela Greń

Kosmetolog, Katarzyna Cholewa

Obecny post
Ostatni post
bottom of page