WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

Wypełniacze, czyli implanty podskórne wypełniają nadmiar wolnej przestrzeni w obrębie tkanek. Są stosowane w celu zastąpienia utraconego kolagenu i substancji podporowych.
Obecnie na całym świecie najpowszechniej stosowane są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Kwas ten to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, głównie w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dzięki czemu jest ona sprężysta i nie marszczy się. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody.
Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co wpływa na jej stopniowe wysychanie. Tylko prawidłowo uwodniona macierz międzykomórkowa stwarza odpowiednie środowisko dla przemian metabolicznych zachodzących w komórkach skóry właściwej, między innymi w fibroblastach syntetyzujących kolagen i elastynę.

 

PRZED ZABIEGIEM


Przed zabiegiem z zastosowaniem nici hialuronowych należy stosować się do kilku zaleceń.
Na 7 dni przed zabiegiem wypełniania zmarszczek nie należy przyjmować leków hamujących zlepianie się płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym) oraz przynajmniej na 5 dni przez zabiegiem zrezygnować z zażywania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów Gingko Biloba.
W dniu zabiegu wypełniania zmarszczek nie należy narażać się na wahania termiczne otoczenia, trzeba też zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, nie zaleca się także makijażu ani innych czynności, które niosłyby ryzyko zainfekowania miejsc iniekcji (dotykania, pocierania brudnymi rękami).

 

PRZEBIEG ZABIEGU


Podczas zabiegu stosowana jest specjalna technika wprowadzenia kwasu hialuronowego w okolice policzków, podbródka, żuchwy i brody. Nici wprowadza się pod skórę za pomocą mikrokaniuli, która pozostawia w nich wypełniacz w postaci nici wzdłuż linii liftingu twarzy.
Zabieg trwa około 20 minut.
Działania niepożądane
Kwas hialuronowy stanowiący składnik nowoczesnych preparatów wypełniających, pozyskiwany drogą biofermentacji, jest zupełnie bezpieczny – nie powoduje reakcji alergicznych.
W związku z nakłuwaniem skóry w miejscach wstrzyknięć może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, ból. Objawy te znikają w przeciągu 72 godzin. W przypadku skóry wrażliwej możliwe jest wystąpienie świądu. W miejscu korekcji skóra może wykazywać nadwrażliwość, a sporadycznie może pojawić się obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.


PO ZABIEGU


Po zabiegu wypełniania zmarszczek wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego należy unikać wahań termicznych otoczenia, a więc szczególnie przez pierwsze 48h (do 2 tygodni). Niewskazane jest również dłuższe przebywanie w temperaturze poniżej 0°C oraz opalanie się.
Bezpośrednio po zabiegu wypełniania zmarszczek należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości.
Przez przynajmniej 4 tygodnie po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak np. laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza. Czas ten może być dłuższy w przypadku technik, które rozgrzewają skórę właściwą w celu stymulacji produkcji kolagenu. Wówczas należy liczyć się z szybszą degradacją podanego preparatu.
Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu. Policzki stają się pełniejsze, owal twarzy podnosi się i ujędrnia.
Zabieg nici hialuronowych nie wymaga znieczulenia, ponieważ preparat zawiera środek znieczulający.

 

PRZECIWSKAZANIA


Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające, choroby alergiczne, problemy skórne w planowanym miejscu podania, skłonność do podrażnień i infekcji, skłonność do występowania blizn hipertroficznych, jednoczesne leczenie laserowe, jednoczesne głębokie peelingi chemiczne, jednoczesna dermabrazja, zaburzenia odporności, choroby o podłożu autoimmunologicznym, bielactwo, łuszczyca, niewyrównana cukrzyca, choroba nowotworowa, porfiria, epilepsja, ciąża, karmienie piersią, nieletność.

CENNIK

 OD 700 zł

OD 900 zł

OD 600 zł

BRUZDY NOSOWO-WARGOWE

DOLINA ŁEZ

POWIĘKSZENIE I MODELOWANIE UST